Po poteh Kočevskih gozdov do RTV oddajnika Kozice (741m); 20.oktober 2019

 

Danes (na jesensko nedeljo v oktobru) pa v objem Kočevskih gozdov, do RTV oddajnika na vrh Kozice (741m). Gozdni poti do vrha oddajnika sta dve (krajša in daljša, vsaka pa je označena s svojim simbolom (hrastov les in želod). Proti vrhu smo opazili na drevesih tudi rdeče oznake z medvedovo taco in kot običajno sem bila tudi tokrat tarča za zbijanje šal. Ob klepetu na naši poti so mi misli na te kosmatince nekako odtavali proč in prepustila sem se vonju, barvam in danosti narave, kot običajno.

Za izhodišče smo izbrali krajšo gozdno pot iz vasi Laze pri Predgradu (217m), ki se v prvi tretjini kar pošteno vzpenja navkreber in je potrebna previdnost. V jesenskem času (suho vreme) niti ni nevarnosti, razen malce pogrezanja v veliko količino odpadlega listja, pod katerim se lahko skriva tudi kakšna korenina ali kamenje.

Cca 50m pod vrhom, kjer se nahaja oddajnik, je na voljo klopca, od koder je lep razgled na kanjon Kolpe in kočevski gozd, odet v jesenske barve. Na vrhu se nahaja RTV oddajnik in manjša koča (ni gostinske ponudbe!!),od koder se lahko krene naprej v smeri proti Predgrad-u in Dolu, od koder bi lahko po tej krožni poti prišli nazaj v Laze. Mi smo se odločili za povratek po isti poti, kar nam je vzelo 3h in 12min aktivne hoje (5,5 km).

img: 
Po poteh Kočevskih gozdov do RTV oddajnika Kozice (741m); 20.oktober 2019
Po poteh Kočevskih gozdov do RTV oddajnika Kozice (741m); 20.oktober 2019
Po poteh Kočevskih gozdov do RTV oddajnika Kozice (741m); 20.oktober 2019
Po poteh Kočevskih gozdov do RTV oddajnika Kozice (741m); 20.oktober 2019
Po poteh Kočevskih gozdov do RTV oddajnika Kozice (741m); 20.oktober 2019
Po poteh Kočevskih gozdov do RTV oddajnika Kozice (741m); 20.oktober 2019
Po poteh Kočevskih gozdov do RTV oddajnika Kozice (741m); 20.oktober 2019